1x HPV 55-02 CA (задвижване)
1x HMV 165-02 EH1P-CA PTO (задвижване)
1x VW12M3 (вентилен блок)
1x Електронен контролен модул (за вентилите)
Телехендлерите са универсални и техните способности за вдигане на високо сравнени с тракторите или челните товарачи ги прави почти незаменими в модерните ферми и строителни обекти. Този примерен дизайн изобразява телехендлер с частично електронна система за задвижване Linde.
Системата на работната хидравлика има вентилни блокове с електронно управление с оптимизиран дизайн на каналите. Задвижването е управлявано хидро-механично и предлага голяма теглителна сила дори при ниски обороти на дизеловия двигател за плавно потегляне и прецизно маневриране. Телехендлера е прецизен през цялото време, дори когато е тежко натоварен.
Управлението на помпата е така настроено, че оптимално да използва наличната мощност на двигателя във всяка ситуация. Обема на помпата със CA управление зависи от оборотите на дизеловия двигател. В резултат на това, може да се управлява интуитивно. Оборотите на дизеловия двигател се използват за хидростатиката – много устойчиви, компенсирани от налягането и практически независими от температурата.
Въпреки това, неговото най-голяма качество е персоналния PTO хидромотор с преминаващ през него вал, интегрирани точки за монтаж и директно прикрепени спирачки. Той се монтира директно между двата карданени вала. Няма нужда от скоростна кутия, което позволява бързо обръщане на посоката. Операторът на машината е свободен през цялото време да обръща внимание на товара който премества.
Конфигурацията с по-голям хидромотор позволява скоростната кутия да бъде пропусната, като по този начин се елиминират шумовете от зъбните колела, повишава се общата ефективност и позволява използването на по-малък радиатор. В допълнение към намаленото тегло, това също помага да се спести от гориво. Конфигурацията е приблизително една трета по-лека от тази с по-малък мотор и ръчна скоростна кутия.
За особено високи изисквания на теглителното усилие, хидромоторите на Linde с PTO също така са налични и като своени или като тандем хидромотори, които работят с по-големи обеми. Те имат малки размери и високи максимални обороти в сравнение с единични хидромотори със същия работен обем.